חברות ביטוח רבות דורשות כיום מהמבוטחים שלהן לעבור בדיקות פוליגרף לתביעות ביטוח. כיוון שמדובר בבדיקה אשר עשויה להיות קבילה בבית המשפט ולעשות את כל ההבדל מבחינת תביעת הביטוח שלכם, עליכם להיות מודעים לכל השלכותיה.

בשורות הקרובות תקבלו תשובות למספר שאלות נפוצות הקשורות בנושא, כגון האם ניתן לחייב אתכם להיבדק בפוליגרף במסגרת תביעת ביטוח, מה יקרה אם תסרבו לבדיקה שכזאת או תשקרו בה? ועוד, כך שתוכלו להבין טוב יותר לקראת מה אתם הולכים.

 

פוליגרף לתביעות ביטוח – השוו מחירי מכונים קרוב לבית

✔️ בדיקות פוליגרף המותאמות לחברות הביטוח

✔️ הזמנת בדיקה במכונת אמת למבוטחים לצורך הגשת תביעה

✔️ פוליגרף עד הבית – בדיקות פוליגרף פרטיות בבית הלקוח

✔️ להצעת מחיר עבור פוליגרף לתביעות ביטוח חייגו >>

✔️ צרו קשר לפרטים >>

 

 

פוליגרף לתביעות ביטוח
בדיקת פוליגרף לתביעות ביטוח – מתי כדאי להיבדק? מידע על פוליגרף שמיועד לצורך הגשת תביעת ביטוח

 

 

פוליגרף לתביעות ביטוח – מתי הדבר נדרש?

בדיקות פוליגרף לתביעות ביטוח הפכו לדבר מאוד שכיח בשנים האחרונות, כך שבמקרים שבהם מתקבל הרושם – או כאשר קיימות עדויות – לכך שתביעה שהוגשה על ידי מבוטח כלשהו לחברת הביטוח אינה כוללת דברי אמת, היא עשויה לבקש ממנו לעבור בדיקה שכזאת.

ישנם כמה תרחישים שבהם חברת הביטוח יכולה לדרוש מכם כמבוטחים לעבור בדיקת פוליגרף בתביעת ביטוח, למשל כאשר ישנן חשדות לדיווחים כוזבים שלכם והגשת תביעות שקריות, כאשר רוצים לברר האם יש הגזמה בגובה התביעה מבחינת מידת הנזק ועוד.

חשוב להדגיש כי בדיקת פוליגרף למבוטח לא נועדה לאפיין את אופייכם ואת ההיסטוריה שלכם (בשונה מתהליכי קבלה לעבודה, למשל) אלא מתמקדת אך ורק בתביעה עצמה.

בנוסף, הבדיקה לא תבוצע כאשר ברור כי אתם דוברי אמת, בניסיון להציגכם כדוברי שקר (בשיטת הניסוי והטעיה ובתקווה שבדיקת הפוליגרף תטעה).

 

פוליגרף לצורך תביעה של חברת הביטוח – גם אתם יכולים לדרוש

תביעת ביטוח עשויה להיות תהליך ארוך ומתיש, מה שלעיתים יכול להגיע גם אל בין כותלי בית המשפט. לכן, חשוב לדעת כי במקרים מסוימים על מנת למנוע זאת, דווקא לכם כמבוטחים כדאי להציע שימוש במכשיר פוליגרף בתביעת ביטוח, כך שתעברו את הבדיקה ובכך תסירו את הספק לגבי אמינותכם ותקדמו את אישור התביעה שלכם.

כמובן שהבחירה באפשרות הזו צריכה להתבצע בתיאום ובשיתוף פעולה מלא של חברת הביטוח, על מנת שהשאלות שינוסחו עבור הבדיקה יהיו מקובלות על כל הצדדים.

דרישה לביצוע בדיקת פוליגרף לצורך תביעה של חברת הביטוח שבאה מהצד שלכם יכולה גם להוות מעין כלי הרתעה, שכן על פי רוב, כאשר מבוטחים מציעים מיוזמתם לעבור בדיקת פוליגרף – הרי שמראש הם יודעים כי הם דוברי אמת, מה שגורם לחברת הביטוח לסגת וכן לאשר את התביעה.

 

בדיקת פוליגרף במסגרת תביעת ביטוח – האם הדבר קביל בבית המשפט?

שאלה שרבים שואלים את עצמם לפני ההחלטה האם לעבור בדיקת פוליגרף במסגרת התביעה שלהם, היא האם פוליגרף קביל כראייה בתביעת ביטוח?

התשובה היא שכל עוד שני הצדדים הסכימו מראש ובכתב כי התוצאות יכולות לשמש כראייה קבילה, הדבר אכן יהיה כך. בכל מקרה, אם עניתם דברי אמת במהלך בדיקת פוליגרף לתביעות ביטוח, חברת הביטוח לא תוכל לסתור זאת והדבר יוכל לשמש כראיה לכל דבר ועניין ובכל הערכאות.

מה קורה אם משקרים בבדיקת פוליגרף לתביעת ביטוח? גם במקרה שכזה תוצאות הבדיקה יכולות לשמש כראייה בבית המשפט ולהיות קבילות, אך יש לשים לב לתנאים הבאים שחייבים להתקיים לצורך העניין ושחברת הביטוח חייבת להקפיד עליהם:

#1 הסכמה – בדיקת פוליגרף לתביעות ביטוח חייבת להתבצע בהסכמה מלאה של שני הצדדים ובאישורם לכך בכתב.

#2 רצון חופשי – עליכם להצהיר כי אתם מסכימים לביצוע הבדיקה מרצונכם החופשי ועל חברת הביטוח לא להפעיל מכבש לחצים עליכם לביצוע הבדיקה.

#3 מסגרת התביעה בלבד – פוליגרף בשימוש חברות ביטוח זה אומנם דבר שכיח, אך חשוב לדעת כי כל בדיקה שלהן צריכה להתייחס אך ורק למסגרת התביעה הנוכחית שעל הפרק ובלי שום התייחסות לתביעות או אירועי עבר.

#4 בדיקה תקינה – כמו כל בדיקת פוליגרף אחרת, גם בדיקת פוליגרף במסגרת תביעת ביטוח צריכה להתבצע על פי כל הנהלים שנקבעו בחוק.

עליכם להיות מודעים מראש לשאלות שתישאלו ובמידה ומוצגות בפניכם שאלות שעליהן לא היו הסכמות מראש, הבדיקה תיפסל.

חשוב גם לציין כי למרות שמדובר במכונת אמת עם אמינות שיכולה להגיע למעל מ- 90%, פוליגרף במסגרת בירור תביעות ביטוח אינו נועד להוות כראייה יחידה אלא רק כתוספת לראיות קיימות שמוצגות במהלך התביעה.

 

פוליגרף לתביעות ביטוח
בדיקת פוליגרף עשויה להיחשב כקבילה בבית המשפט האזרחי – במידה ששני הצדדים הסכימו על כך מראש

 

בדיקת פוליגרף בתביעת ביטוח מה עוד חשוב לדעת?

ישנם מספר דברים שאליהם יש להיות מודעים לפני שמסכימים או דוחים בקשה לעבור בדיקת פוליגרף בתביעת ביטוח:

#1 האם ניתן לחייב מבוטח להיבדק בפוליגרף? – בדיקת פוליגרף לתביעות ביטוח היא ממש לא דבר שאתם חייבים להסכים לו.  למעשה, גם ניתן לחזור מההסכמה לביצוע בדיקת הפוליגרף בכל שלב ולא יהיו לכך שום השלכות מבחינת התביעה. אם אתם כמבוטחים מציעים את הבדיקה מיוזמתכם, חברת הביטוח רשאית אף היא לקבל או לסרב להצעה. באותה הנשימה, לא ניתן להתנות בדיקת פוליגרף כתנאי לתשלום תקבולי ביטוח.

#2 מה המשמעות של סירוב לביצוע בדיקת פוליגרף? – במידה ואתם מסרבים לבצע בדיקת פוליגרף במסגרת תביעת ביטוח, חברת הביטוח אינה יכולה להשתמש בכך כנגדכם במסגרת התביעה.

#3 מי משלם על הבדיקה? – במידה ואתם יזמתם את הבדיקה מרצונכם, התשלום על הבדיקה יחול עליכם. במידה חברת הביטוח הציעה והסכמתם, עליה להציע עבורכם כ-5 אפשרויות לבחירת המכון וכמו כן, לשלם על הבדיקה.

עוד חשוב לדעת כי ניתן לערער על תוצאות בדיקת הפוליגרף, בביצוע בדיקה נוספת על חשבון המערער (חברת הביטוח או המבוטח).

בנוסף, חשוב מאוד לוודא כי הבדיקה תתבצע מבלי שנציגי חברת הביטוח יהיו נוכחים בבדיקה וכי למכון הפוליגרף לא תהיה שום זיקה לחברת הביטוח בשום צורה שהיא.

 

בדיקות פוליגרף לתביעות ביטוח – כמה עולה?

לעומת בדיקות פוליגרף תעסוקתיות, שנערכות כמעין סרט נע עבור כלל העובדים, בדיקות פוליגרף לתביעות ביטוח הן יקרות יותר בשל המורכבות הכרוכה בהן, שכן כל מקרה הוא לגופו והבוחן צריך ללמוד אודות המקרה ובהתאם לכך לנסח את השאלות המתאימות.

במחירון שלנו תוכלו להתרשם מטווחי המחירים של סוגים שונים של בדיקות פוליגרף.

 

חשיבות הבחירה במכון פוליגרף מקצועי ומהימן

בין אם אתם אלו שמציעים לעבור את הבדיקה ובין אם חברת הביטוח מציעה זאת, חשוב מאוד לבחור מכון פוליגרף ברמה הגבוהה ביותר.

זאת על מנת למנוע מצב של טעויות שיכולות לעלות ביוקר, כגון דברי שקר שאובחנו כאמת ולהיפך או בדיקות שבוצעו בצורה רשלנית ולא נכונה שעתידן להיפסל. בפוליגרף פרו תוכלו לבחור מכון פוליגרף תוך קבלת הצעות מחיר מכמה שיותר מכונים וביצוע השוואה ביניהן.

זוהי הדרך הקלה והנוחה ביותר בימינו לבחור מכון פוליגרף לתביעות ביטוח ולכל תחום אחר שתצטרכו.