מחיר בדיקת פוליגרף פרטית נעה בין 800 ₪ ל-1500 ₪. לעיתים היא מכונה גם בשם "בדיקה במכונת אמת" והיא מתבצעת עבור גורמים פרטיים ועסקיים כאחד למגוון רחב של מטרות. הבדיקה משמשת למטרות שונות, כאשר עלות בדיקות פוליגרף מושפעת מגורמים שונים אותם נפרט במדריך זה.

מחירי פוליגרף עשויים להשתנות ויתכנו הפרשים של מאות שקלים בין מכון למכון, גם עבור בדיקות זהות בתכליתן.

בהתאם למטרה לשמה מתבצעת הבדיקה, כך מותאמות השאלות שנשאלות במסגרתה ועליהן אמור הנבדק לענות, כמו גם אורכה של הבדיקה, שמהווה את אחד מהגורמים שעשוי להשפיע על העלות שלה.

מי משלם על הפוליגרף? האם מחיר מוזל הוא סיבה מוצדקת לבחור מכון פוליגרף מסוים ולא את האחר וכיצד, אם בכלל, ניתן להוריד את עלות הבדיקה? על השאלות הללו ורבות אחרות, נענה מיד.

 

מחירון פוליגרף
מחירון פוליגרף – מדריך מקיף הכולל השוואה בין מחירי בדיקות פוליגרף לסוגיהן

 

 

כמה עולה בדיקת פוליגרף פרטית?

מחיר של בדיקת פוליגרף פרטית יכול להשתנות בין מכון למכון ולכן התשובה לשאלה כמה עולה לעשות פוליגרף אינה קבועה: העלות של הבדיקה איננה קבועה או אחידה והסיבות לכך הן רבות.

ההבדלים בין עלות פוליגרף פרטי במכון מסוים, בהשוואה למכון אחר המבצע בדיקות דומות, יכולים להגיע לכמה מאות שקלים וכאשר מדובר בכמה בדיקות עבור אותו מזמין, ייתכן שההפרש יהיה של כמה אלפי שקלים אפילו.

כדאי להכיר את הגורמים השונים שמייצרים את השונות בין עלות בדיקת פוליגרף במכון מסוים בהשוואה למכון אחר, אך ככלל ניתן להגיד כי טווח המחירים הוא גדול ויכול לנוע בין 350 שקלים ולהגיע למעל 1000 שקלים.

 

בדיקת פוליגרף בפריסה ארצית, גם בבית הלקוח

✔️ בדיקות לגילוי בגידות, עובדים, הזמת חשדות, ביטוח ועוד

✔️ פוליגרף עד לבית הלקוח או בית העסק בכל הארץ

✔️ בדיקת פוליגרף מקצועית עם תוצאות מדויקות

✔️ להצעות מחיר לבדיקה – סודיות מובטחת >>

צרו קשר בטלפון: 055-9704269

 

מחירי פוליגרף – מי אמור לשלם את עלות הבדיקה?

ניתן לבדוק עובדים באמצעות פוליגרף, כמו גם מועמדים לעבודה, משרתים בצה"ל וכמובן מגוון רחב של אנשים המבקשים להיבדק לצרכים פרטיים.

המשלמים על הבדיקה, יהיו מי שהזמינו אותה ויש להם את האינטרס לגלות האם הנבדק דובר אמת או לא, למשל:

#1 בדיקות פוליגרף לצורך איתור מועמדים לעבודה – יכוסו על ידי מנהלי הארגון, המעוניינים לאתר את מועמדים אמינים שניתן לסמוך עליהם.

#2 מחיר בדיקות פוליגרף לפני קידום קצינים בצה"ל – יכוסו על ידי הצבא, שיש לו אינטרס לקדם אנשים בעלי מהימנות גבוהה, במיוחד לצורך איוש של תפקידים במסגרתם תהיה חשיפה לחומרים סודיים.

#3 עלות בדיקת פוליגרף פרטית לאיתור בן זוג בוגד או בת זוג הנחשדת בבדיקה – פוליגרף לבגידה ישולם על ידי מי שהזמין את הבדיקה, כאשר לרוב יהיה זה בן או בת הזוג המבקשים להגן על טענותיהם כי לא בגדו, אך כמובן שכל מקרה לגופו.

אנשים רבים שמזמינים בדיקות פוליגרף בשוק הפרטי, כלומר בדיקות שמטרתן לגלות את האמת בכל הקשור לחיים הפרטיים של בני אדם, מוכנים לשלם כסף רב לצורך הגנה על הטענות שלהם.

גם במקרים שבהם הפוליגרף, המכונה "מכונת אמת" על אף שהתוצאה אינה מצביעה באופן מוחלט של מאה אחוזים על אמירת אמת או שקר, איננו קביל לצרכים משפטיים – למשל, בתחום הפלילי, עדיין יהיה ביקוש לעריכת בדיקות פוליגרף.

המטרה בכיסוי העלות של בדיקה יקרה שכזאת, במקרים רבים ועל אף שהיא אינה מועילה בפועל לעניין המשפטי, היא ביסוס דעה שנוטה לטובת הנבדק ולו במובן של הטיית דעת הקהל בלבד.

 

מחיר בדיקת פוליגרף – כמה עולה?

מחיר פוליגרף לפי סוג הבדיקהעלות בדיקת פוליגרף (המחירים אינם כוללים מע"מ)
כמה עולה בדיקת פוליגרף במכון במגזר העסקי והציבורי? (בדיקה קצרה)350-500 ₪
עלות בדיקת פוליגרף תעסוקתית350-500 ₪
עלות בדיקת פוליגרף למועמד חדש לעבודה400-500 ₪
מחיר פוליגרף במכון (לאחר הנחה כמותית לארגון)350-500 ₪
מחיר בדיקת פוליגרף פרטית (טווח מחירים מומלץ)800-1500 ₪
כמה עולה בדיקת פוליגרף פרטית – פוליגרף לזוגות מחיר בדיקה קצרה עד 45 דקות800-1200 ₪
עלויות של בדיקת פוליגרף פרטית – בדיקה פשוטה עם שאלות מובנות800-1200 ₪
מחיר פוליגרף פרטי בדיקה מורכבת וארוכה1000-1500 ₪
* בדיקת פוליגרף בבית הלקוח* עלות נוספת של כמה מאות שקלים

 

מחיר של פוליגרף – ממה עוד הוא מושפע?

במקרה של עלויות פוליגרף, מומלץ לתת את הדגש – לצד ההסתכלות על עניין המחיר – על מקצועיות המכון, המוניטין שצבר, מקצועיות הבודקים בתחקור ותשאול והניסיון שלהם בביצוע בדיקות מהסוג הרצוי.

גורמים כגון סוג הבדיקה, אורכה, היותו של השירות חד פעמי או קבוע, וותק המכון עצמו ואחרים, יוזילו או יעלו את העלות של בדיקת הפוליגרף, הצעת מחיר לבדיקת פוליגרף תשתנה בהתאמה וההבדלים יכולים להגיע למאות ואפילו אלפי שקלים, כתלות גם בכמות הבדיקות המוזמנת.

אף על פי כן ובמיוחד כשמדובר בנושאים רגישים ביותר ובבדיקות פוליגרף שתוצאותיהן עשויות להיות הרות גורל עבור הנבדקים, יש לבחור את מכון הפוליגרף בקפידה וללא קשר למחירון הבדיקות.

 

מדוע לא כדאי לבחור את מכון הפוליגרף רק על פי מחיר הבדיקה?

בין מכוני הפוליגרף השונים המבצעים בדיקות שונות באמצעות מכונה לאיתור האמת, היא הפוליגרף, יכולים בהחלט להיות הבדלים בעלויות, גם במקרים של בדיקות זהות המתבצעות במכון מסוים בהשוואה לאחר ולעתים אף באותו דגם של מכשיר ממש. בכל הקשור אל בדיקת פוליגרף השוואת מחירים היא עניין לגיטימי, ממש כמו רכישה של כל מוצר אחר.

מחירים שונים ובפרט במקרה שההפרשים מגיעים למאות שקלים פר בדיקה – ועוד יותר אם מזמין הבדיקה זקוק לכמה וכמה בדיקות, יגרמו להעדפה של המכון הזול יותר ולא של מקום שבו העלויות גבוהות.

חשוב להבין כי מחיר בדיקה נמוך אמנם יכול להיות אטרקטיבי, אבל בדרך כלל תהיה סיבה למחיר הזה והיא קשורה לרוב לוותק של הבודק ושל המכון עצמו, שעשויים להיות גורמים קריטיים להצלחת הבדיקה.

מהי בדיקה מוצלחת? כזאת שמשקפת בצורה המיטבית את האמת ומושפעת באופן מובהק מאותם רכיבים ביולוגיים ומאפיינים פיזיים של הנבדק, שמייצרים את התגובתיות שלו למכשיר הפוליגרף בעת שהוא נשאל שאלות שונות. בודק מנוסה שביצע בדיקות רבות מסוגים שונים, יוכל לתפעל בצורה האופטימלית את המכשיר עצמו וכמובן גם לשאול את השאלות בצורה שלא תטה את המענה של הנבדק בצורה כזו או אחרת.

חשוב במיוחד שלא לתת למחיר זול להשפיע באופן בלעדי על העדפת מכון פוליגרף מסוים על פני אחר, אלא לתת משקל גבוה לעניין הניסיון והמקצועיות של הבודקים וכן האיכות של הבדיקות עצמן.

 

מחירון פוליגרף
כדאי לבחור מכון לבדיקת פוליגרף בהתאם למקצועיות הבודק – ולא רק על פי מחיר בדיקת הפוליגרף

 

האם סוג הבדיקה ישפיע על עלות הפוליגרף?

בכל הקשור למחירי בדיקות פוליגרף, לסוג הבדיקה יכול להיות קשר ישיר למחירה מהסיבה הפשוטה שבדיקות הנוגעות לנושאים אישיים, שהם מורכבים ו"נפיצים" יותר, יהיו ארוכות ומסובכות – בהשוואה לדוגמה לבדיקות פוליגרף תעסוקתיות שגרתיות שנועדו לעובדים בחברה גדולה.

מהם ההבדלים בין שני סוגי הבדיקות?

✔️ סוג השאלות – בבדיקות פרטיות שעוסקות בחייהם הפרטיים של הנבדקים, השאלות יותאמו באופן ספציפי לנבדק, הן צפויות לעורר בו רגשות עזים והבדיקה תהיה סוערת יותר ותצריך משאבים גדולים מן הנבדק.

לעומת זאת, בדיקות תעסוקתיות בדרך כלל יכילו שאלון מובנה וזהה לכל העובדים, שנוגע בחייהם המקצועיים ולא אמור להיות מטלטל במיוחד מבחינה נפשית.

✔️ אורך הבדיקה – בדיקה פרטית ומורכבת, תהיה ארוכה הרבה יותר, הן בשל התעוררות הרגשות והקושי לענות והן בשל אורך השאלון עצמו. המטרה היא, בבדיקות שכאלה, לחתור לאמת ולגעת בפרטים קטנים במיוחד, מה שיכול להוביל לבדיקת פוליגרף שאורכת שעתיים ואף למעלה מכך.

מחיר בדיקה ארוכה יהיה גבוה מבדיקה קצרה של חצי שעה או שלושת רבעי שעה, כמו שקורה לרוב בבדיקות במכונת אמת המתבצעות במסגרת מקום העבודה. מנהלים שתוהים מה המחיר של בדיקת פוליגרף בוודאי גם ינסו להוזיל את הבדיקות, בגלל שהם משלמים כסף רב על הבדיקות הרבות שהם זקוקים לתוצאותיהן.

ככל שחשיפת האמת לאמיתה על ידי הנבדק היא אתגר גדול יותר עבורו, כך הבדיקה תהיה מורכבת יותר וצפויה להאריך את התהליך – וגם להעלות את המחיר הסופי.

 

האם ניתן להוזיל מחירי בדיקות פוליגרף?

המחיר הסופי של בדיקת הפוליגרף, יכול להיות מושפע מכמה גורמים כפי שהוסבר קודם, אך מכוני פוליגרף עשויים בהחלט להוסיף גורם שיוזיל את העלות של הבדיקה.

הנחות יכולות להיות חלק מהתמחור הסופי, כאשר לקוחות הנחשבים ללקוחות חוזרים – משמע כאלה שכבר ביצעו בעבר בדיקות במכון הפוליגרף מסוים, ייתכן שיקבלו הנחה שתסייע למכון "למשוך" אותם שוב על מנת לבצע בדיקות עתידיות באותו המקום.

דוגמה נוספת הינה ארגונים וחברות גדולות, שזקוקות לכמויות גדולות של בדיקות פוליגרף תעסוקתיות, בין אם לצורך איתור מועמדים לתפקידים שונים ובין אם כנוהל קבוע לבדיקת העובדים הקיימים.

המשמעות היא שגם בתחום בדיקות הפוליגרף, תיתכן הנחה כמותית כמו במקרה של "מוצרים" אחרים, שתוריד באופן ניכר את העלות של כל בדיקה בפני עצמה.

ליצירת קשר עם פוליגרף פרו – מכוני פוליגרף בפריסה ארצית, צרו קשר בטלפון: 055-9704269

טווח מחירים של בדיקת פוליגרף פרטית עומד כיום על בין 800 ל-1500 ש"ח, כתלות באיכות המכון ובסוג הבדיקה הספציפי.

כן, במרבית המקרים בדיקת פוליגרף ביתית תצריך מכם לשלם תוספת של כמה מאות שקלים לבדיקה.

בהחלט. מחיר בדיקת פוליגרף לזוגות עם חשד לבגידה יהיה שונה ממחיר לבדיקה עבור תביעות ביטוח או בדיקה בהקשרי אמינות בעבודה.

עלות בדיקת פוליגרף מושפעת מסוג הבדיקה, אורכה והיקפה, ותק המכון ואיכות הבודקים, כמות הנבדקים ועוד. מוזמנים ליצור קשר לקבלת הצעת מחיר מדויקת.